„Goslava VR” – Poznań Game Arena 2018

https://goslavavr.wordpress.com/

 

 

„Gosława” to gra VR (rzeczywistości wirtualnej), w perspektywie pierwszoosobowej, o pełnej swobodzie ruchu w ramach sceny, oraz bogatej interakcji z wieloma obiektami.
Gra szeroko wykorzystuje również specjalnie nagrane, aktorskie sekwencje filmowe.

Gracz wchodzi w rolę szeptuchy Gosławy – słowiańskiej uzdrowicielki-zielarki, wykonującej magiczne mikstury na potrzeby mieszkańców pobliskiej wioski.
Istotą gry jest podejmowanie wyborów moralnych.

Gra rozwijana jest w Lublinie, przez zespół twórców, także z Krakowa i Warszawy, zrzeszonych w stowarzyszeniu Kinovo. Projekt wspierany jest przez Lubelski Festiwal Filmowy, Galerię Labirynt i Centrum Kultury w Lublinie, oraz Fundację Lublin GameDev.

Gra w klimacie słowiańskim, polegająca na warzeniu eliksirów ukierunkowana na platformę Windows z wykorzystaniem technologi VR na sprzęcie HTC Vive.

Gatunek gry to uproszczony symulator warzenia mikstur połączony z elementami fabularnymi opartymi na mitologii słowiańskiej.

Na początku gracz zapoznaje się krótka historia Gosławy, która będzie przedstawiona na ilustracjach. Ostatnia ilustracja mówi o tym, ze Gosława musi przejąc obowiązki swojej nauczycielki i sama przyjmować zlecenia oraz sporządzać mikstury. Po tym gracz przenosi się do chatki.
Akcja gry ma miejsce w średniowieczu pod koniec panowania Bolesława Chrobrego. Pomimo iż chrześcijaństwo jest oficjalna religia już kilkadziesiąt lat, wiara słowiańska nadal jest głęboko zakorzeniona w życiu ludności, zwłaszcza wśród chłopstwa. Dlatego zawód szeptuchy nadal cieszy się popularnością tak samo jak słowiańskie obrzędy czy święta. Do Gosławy przychodzą różni klienci, po poradę, lekarstwo czy inne zielarskie specyfiki.

Akcja gry dzieje się w małej słowiańskiej chatce, której gracz nie może opuścić.
Ważnym jej elementem jest palenisko z kotłem, w którym gracz przygotowuje mikstury. Niedaleko kotła znajduje się pulpit wraz z księga pozostawiona przez poprzednia właścicielkę chaty i nauczycielkę Gosławy. W drugim końcu chaty znajdują się łózko oraz magiczne zwierciadło, przez które klienci kontaktują się z szeptuchą.


„Goslava” – VR Game

„Goslava” is VR (virtual reality) game, in first person perspective and full freedom of movement into the stage, and with reach interaction with the multiple objects.
Game is using extensively especially recorded  full motion video with actors.

Player is acting as a white witch Goslava – Slavs healer-herbalist, preparing magical mixtures for needs of neighborrow villagers.

Essence of the game is taking moral choices.

Game is developed in Lublin, by team of creators, including some from Cracow and Warsaw, gathered in Kinovo association. Project is supported by Lublin Film Festival, Galeria Labirynt and Center for Culture in Lublin, as well Lublin GameDev Foundation.

Jedna uwaga do wpisu “„Goslava VR” – Poznań Game Arena 2018

  1. Pingback: Teczka Szkoła Doktorska | Wojciech Olchowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s